اسید چرب غیر اشباع امگا9 چیست ؟

اسید چرب غیر اشباع امگا9 چیست ؟

اسید چرب غیر اشباع امگا9  یکی از اسید های چربی است که در منابع گیاهی یافت می شود . کانولا ، آفتاب گردان ، زیتون و خشکبار ( آجیل ) دارای مقدار قابل توجهی امگا 9 می باشند و به عنوان اسیدهایی با اولئیک زیاد یا  monounsaturated  شناخته می شوند . امگا 9 کانولا و آفتاب گردان به طور منحصر به فردی در میان منابع اسیدچرب غیراشباع  امگا9 بالا است . این روغنها به عنوان گزینه های سلامتی جانشین روغنهای هیدروژ نه (غالباً میزان زیادی چربیهای اشباع و ترانس که ناسالمند دارند ) شده اند .

 

روغنهای هید روژنه چیستند و چرا ناسالمند ؟

توسط یک پروسه که هیدروژنه کردن  نام دارد روغنهای گیاهی مایع راهیدروژن دار می نامند تا پایداری انبارداری آنها افزایش یابد به عنوان یک نتیجه ی جانبی این فرایند اسید های چرب ترانس  اشباع در روغن بوجود می آید . مطالعات نشان می دهند این اسیدهای چرب باعث افزایش کلسترول بد و کاهش کلسترول خوب می شود که هر دو فاکتورهای خطری برای بیماریهای قلبی اند برای نخوردن غذاهایی با این روغنها مهم است که برچسبهای خوراکی ( تغذیه ای ) روی بسته بندیهای غذاها رابخوانید یا از رستوران ها بخواهید در منو خود غذاهای طبخ شده با روغنهای هیدروژنه رامشخص کنند .

 

اسید چرب ترانس چیست ؟

اسید چرب ترانس مصنوعی یا ساخته شده محصول جانبی فرایند هیدروژنه کردن روغنهای گیاهی مایع است که برای افزایش پایداری و زمان انبار داری روغنهای مایع انجام می شود . بسیاری از شرکتها از رو غنهای غنی از اسید چرب ترانس در غذاهای خود استفاده می کنند چون استفاده آنها راحت است مدت زیادی دوام می آورد طعم به غذا می دهد و چندین دفعه برای سرخ کردن قابل استفاده است .

تحقیقات نشان می دهد که اسیدچرب ترانس مصنوعی با ساخته شده کلسترول بد را افزایش می دهد و کلسترول خوب را کاهش می دهد . ایندو فاکتورهای خط برای بیماریهای قلبی هستند .

 

آیا همه اسیدهای چرب ترانس برای سلامتی مضررند ؟

ترکیباتی که دارای اسید های چرب ترانس هستند که به طوری مصنوعی تولید شده اند ، مانند آنچه در روغنهای هیدروژنه وجود دارد ، ناسالمند .تحقیقات نشان می دهد که اسید چرب ترانس طبیعی مانند آنچه در روغنهای هیدروژنه وجود دارد ممکن است برای سلامتی مفید باشند .

 

اسیدچرب اشباع چیست ؟

مطابق با انجمن قلب امریکا ، اسید های چرب اشباع یا چربی اشباع دارای تمامی هیدروژنهایی است که کربن می تواند داشته باشد .

اسید های چرب اشباع معمولاً در دمای اتاق جامد هستند و بیشتر پایدارند یعنی آماده واکنش با اکسیژن نیستید اسید چرب اشباع و همینطور اسید چرب ترانس ارتباط مستقیمی با افزایش کلسترول خون دارند .

 

اسید لینولئیک چیست ؟

لینولئیک اسند یک ترکیب آلی است که معمولاً در روغنهای گیاهی مثل کانولا ، گردو، کتان یافت می شود لینولئیک اسید یکی از اعضاء گروه اسید های چرب غیراشباع ضروری است که در بدن تولید نمی شود و باید از طریق تغذیه فراهم شود . تحقیقات نشان می دهد که مصرف لینو لئیک اسید با خطر کمتر بیماریهای قلبی عروقی ارتباط دارد .

 

روغنهای امگا9 کجا یافت می شوند ؟

چون آنها معمولاً برای تولید صنعتی غذا تهییه می شوند روغنهای امگا 9 در حد جزئی و خرده فروشی در دسترس نیستند. این روغنها از کانولا و دانه های آفتاب گردان توسط  IRAN CANOLA   تولید می شود ، خردشده ، تحت فرایند قرار می گیزند و توسط کمپانیهای تولید روغن فروخته می شوند . این روغنها تحت برند های گوناگونی فروخته می شوند مثل Nutra-ClearNT,CanolaHarvestHilo,Mel-FryFree،IranCanola  اینها تنها شرکتهایی اند که برای امگا9 ضمانتنامه دارند.

 

آیا روغنهای امگا 9 فقط برای سرخ کردن هستند ؟

خیر روغنهای امگا 9 در صنایع غذایی و رستورانها کاربردهای مختلفی دارد ، سرخ کردن مغروق، سرخ کردن جزئی ، پخت ، اسپری کردن و سالاد

 

روغن امگا 9 چیست ؟

روغنهای امگا 9 بوسیله IRAN CANOLAتولید شدو توسط صنایع غذاسازی مصرف می شود . یعنی نسل جدیدی از روغنهای غذایی است که به صنایع غذاسازی اجازه می دهد غذای سالم تر را با حفظ طعم خوب ارائه دهند . روغنهای امگا 9 تولید شده توسط IRAN CANOLAدانه های کانولا و آفتاب گردان اسید چرب ترانس ندارد و در میان روغنهای خوراکی کمترین اسید چرب اشباع را داردو به طور منحصر به فردی monosaturated  است (>70%)که به سلامت قلب کمک می کند .

 

چرا از روغنهای امگا 9 در صنایع غذایی استفاده می شود ؟

روغنهای امگا 9 نسل جدیدی از روغنهای سلامت هستند که طعم مورد انتظار مشتری های شما را فراهم می کند و یکی  از به صر فه ترین روغنهای در دسترس است که کاربردهای مختلفی دارد .

 

آیا روغنهای امگا 9 گران هستند ؟

روغنهای امگا 9 با بیش از 50% طول عمر بیشتر برای سرخ کردن بسیار به صرفه اند . این تنها به معنی هزینه کمتر در خرید روغن نیست بلکه هزینه کمتر در تعویض روغن و نیروی انسانی را نیزدر بر دارد . ببینید چگونه dna pinkney  هزینه های رستوران را با استفاده از روغنهای امگا 9   6% کاهش داده است .

 

تحقیق و نتایج

امروزه،رستوران ها فقط از روغنهای امگا 9 استفاده می کنند ، که نسل جدیدی از روغنهای سالم تر اند . نتیجه چیست ؟

روغنهای سالم تر و یک خط نهایی سالم تر

 

مورد مطالعه Ina,schicago,Iinois

زمانی که مطالعه شروع شد سی ثانیه طول کشید تا بله بگویم ،چون حس کردم بهترین راه را یافته ام .

در سال 2001 مدیر و صاحب رستوران The BreakfastGaen of Chicago یعنی Ina Dinkney

رستوران خود را باز کرده Inaمشتریهایش رابا غذا های سالم مورد علاقه آنها تطبیق داد در حالیکه ،آنها توجه زیادی به سلامتی و زندگی سالم داشتند .

در تابستان 2006 وقتی DowAgrosciencesزنگ زد و فرصت امتحان روغن کانولای امگا9 راپیشنهاد کرد برای Inaو کارمندانش پذیرش سریع این شانس برای ارائه غذای سالم تر و غذای بهتر چیز عجیبی نبود .

با کمی ابتکار و تابه ای از روغن امگا9 هر بعد از ظهر Inaو کارکنان آشپز خانه اش نصف فنجان از روغن ماهی تابه را داخل یک شیشه می ریختند . در آخر هفته آنها روغن را بررسی کردند که چگونه در شرایط سرخ شدن  عمل کرده است و همچنین سیب زمینی و مرغهای سرخ شده رانیز امتحان  کردندتا ببینند آیا  طعم آنها تغییر می کند و کیفیت حفظ می شود .

با دانستن اینکه تغییر در جهت سالم تر شدن غذاها حق مشتری است . بعد از امتحان اولیه ظرف مدت یک هفته Inaروغن خود رابه روغن کانولای امگا 9 تغییر داد . با تمایل به سالمترین غذای ممکن انتخاب روغن امگا 9 بهترین راه بود که هم اسید چرب ترانس ندارد و هم کمترین اسید چرب اشباع و به طور منحصر به فردی اسید چرب monosaturated  بالایی دارد که برای سلامتی قلبی لازم است .

 

این روغن حدوداً 75% بیش از سایر روغنهایی که تا بحال استفاده کرده بودیم دوام می آورد طوریکه من گفتم خدای من این واقعیت دارد ؟

 

چون رستوران بعد از ظهر ها بسیار شلوغ است چون بهترین مرغ سرخ شده در شهر را دارد و همینطور بیشترین سفارش سیب زمینی سرخ شده مهم است که کارکنان رستوران که در حال سرویس دادن به مشتریان هستند ، مجبور به تعویض روغن نباشند .

علاوه بر این مواد ذکر شده هزینه کمتری برای تعویض روغن اتلاف کمتر روغن وجود دارد .

 

محاسبات هزینه روغن (هرهفته)

آیا مشتریان اهمیت می دهند که چه روغنی به کار برده می شود ؟

شواهد پزشکی و رشد آگاهی عمومی باعث شده است که رستوران ها روغن های بد رااز غذاهای فرد حذف کنند .اخیراً 30 ایالت ، شهر و بخش های محلی قانونی مبنی بر حذف روغن ترانس از رستورانها وضع کرده اند .

به علاوه یک مجمع اطلاعات غذایی بین المللی GFICدر سال 2007تحقیق کردند که نشان داد از هر 4 مشتری 3 نفر به نوع روغن بکاررفته در غذا اهمیت می دهند . طبق تحقیق انجمن رستورانهای مکی NRAدر سال 2008 از هر 4 مشتری 3 نفر سعی دارند که غذای سالم بخورند .


روغنهای امگا 9 چه تاثیری در آشپزخانه دارند ؟

  روغنهای امگا 9 دوام بیشتری برای سرخ کردن دارند ،موارد کاربرد گوناگونی دارند  و نماینده نسل جدید روغنهای سالمترند چون به میزان چشمگیری چربیهای خوب راافزایش می دهند.آشپز ها روغنهای امگا 9 راترجیح می دهند چون طعم خوب و ملایمی دارند و طعم غذاهای طبیعی و کلاً منو آنها راتغییر نمی دهد . علاوه بر این کیفیت غذا و طعم آن تغییر نم

غذا های سرخ شده سالم تر ؟

این امکان پذیر است . روغنهای امگا 9  نسل جدیدی در روغنهای سالمترند چون مشخصات آن ویژه است .

روغنهای امگا9 به صنایع غذاسازی این امکان را می دهد که چربیهای بد ( ترانس و اشباع شده ) حدود 80% کاهش دهد .

کاهش چربی بد موجود در غذا حدود 80%

روغن سویای هیدروژنه شده جزئی                        روغنهای امگا 9

نمودار                                                            نمودار

روغنهای امگا 9 سالمترند چون ویژگیهای زیر را دارند .

ترانس ندارند

چربی اشباع آنها در بین روغنهای خوراکی کمترین است .

تحقیقات نشان می دهد که چربی اشباع و ترانس هر دو باعث افزایش کلسترول LDLبد و افزایش خطر  بیماریهای قلبی و انسداد شرایین می شود .

در حقیقت بنابر گفته دکتر WaterWilleh مدرسه هاروارد در سلامت عمومی ، ترکیبات چرب ترانس سبب حدود 30000 مرگ زود رس در هر سال در آمریکا می باشد .

روغنهای امگا 9 چربیهای monosaturated راکه برای سلامتی قلب موثرند در غذا لفزایش می دهد و به کاهش خطر بیماریهای قلبی کمک می کنند .

 

روغنهای سالمتر و خانواده های سالم تر

امروزه شما و خانواده تان می خواهید مطمئن شوید که رستورانها تنها غذاهای خوش مزه ارائه نمی کنند بلکه این غذاها سالم نیز هستند دفعه بعد که می خواهید در رستوران غذا بخوزید با دانش کافی در مورد روغنهای مورد استفاده در رستوران ها از غذاها بهره مند شوید .

روغن کانولای امگا 9  و آفتاب گردان یک راه برای غذاهای سالم تر و خوش طعم در رستورانها است .

این روغنها نسل جدیدی در روغنهای خوراکی سالمترند چون :

چربی ترانس ندارند.

کمترین میزان چربی اشباع بد را در میان روغنهای خوراکی دارند.

مقدار زیادی چربی monosaturated  دارند.

طعم خوب و ملایمی دارند.

رستورانهایی که از روغنهای امگا 9 استفاده می کنند سلامتی را برای طعم به خطر نمی اندازند . روغنهای امگا 9 طعم ملایمی دارند که طعم غذا را تغییر نمی دهد پس می توانید از مرغ سرخ شده و یا سیب زمینی سرخ شده خود لذت ببرید . بدون چربیهای اشباع و یا ترانس وقتی که غذا یی با روغنهای امگا 9 طبخ شود و شما همان غذایی را می خورید که همیشه از آن لذت می برید . اما می دانید که این غذاها متفاوتند چربی ترانس ندارند و کمترین میزان چربی اشباع را دارند .

در آزمون طعم که توسط جفری گراس و دستیارانش انجام شد ، بزرگسالان و جوانان همگی سیب زمینی های سرخ شده با روغنهای امگا9  را به آنهایی که با روغن سویای سرشار از چربی ترانس تهیه شده ترجیح دادند آنها همچنین بنابراین غذاهای تهییه شده با امگا 9 نه تنها غذای شما را سالمتر می کند بلکه طعم آن را بهتر می نماید .

از وقتی که برای شما و خانواده شما سلامتی و تغذیه مهم است بسیاری از رستورانها ازروغنهای سالمتر استفاده می کنند .آنها چربیهای بد را حذف کردند تا نشان دهند که به سلامتی مشتریا ن خود اهمیت می دهند .

از آنها تشکر کنید .

 

تحقیقات و منابع

مطالعات خوبی برای تایید مزایای روغنهای امگا 9 انجام شده است و راههای با ارزشی برای رستورانها و صنایع غذایی ارائه کرده اند .

 

تحقیقات

مدلهای رژیمی نشان می دهد که جایگزینی روغن کانولا برای چربیهایی که معمولاً در آمریکا استفاد ه می شود با پیشنهاد های رژیمی درمورد اسید های چرب هماهنگی بیشتری دارد .

مجله انجمن رژیم غذایی آمریکا جلد107 شماره 10 صفحات 1846 – 1688

 

تحقیق

صفحاتی برای سرخ کردن دورانی PDF 132kB   یک تحقیق درباره سرخ کردن دورانی در اواخر 2005توسط دانشگاه lethbridge در مورد مقایسه دقیق 10 نوع روغن انجام شد .

در رستوران با روش سرخ کردن دورانی  و میزان طول عمر روغن سرخ کردنی و نظر مشتریان ارزیابی شد

تحقیق صفحاتی درباره حساسیت مصرف کننده  188kbPDF یک تحقیق درباره حساسیت مصرف کنندگان که نشان می دهد بزرگسالان و جوانان سیب زمینی سرخ شده باروغن امگا9را به سیب زمینی سرخ شده با  روغن سویا ی هیدروژنه را  ترجیح می دهند .

این تحقیق نشان می دهد که بزرگسالان و جوانان به نسبت 2 به 1 سیب زمینی سرخ شده با کانولا را به روغن سویا ی کم لینو لئیک ترجیح می دهند .

منابع

CanolaInfo منبع اطلاعاتی برای مصرف کنندگان ، متخصصان سلامتی ، آشپز ها ، دانشجویان ، رسانه ها و هر کس است که می خواهد درباره ی سالمترین روغن دنیا ، کانولا بداند.

انجمن کانولای آمریکا  چون روغن کانولا سالمترین چربی به نسبت هر روغن دیگر در بازار است این انجمن در جهت افزایش تولید روغن کانولا در آمریکا برای تقاضای رو به فزونی عموم برای محصولات سالم روغن فعالیت می کند .

 

انجمن دارو و غذای آمریکا FDA درس سلامتی با روغن ایران کانولا

FDAاخیراً اعلام کرد که روغن کانولا واجد ادعانامه سلامتی است چون خطر ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی را به دلیل چربیهای غیر اشباعش کاهش می دهد .

انجمن رژیم غذایی امریکا ADA درباره مزایای سلامتی با روغن کانولا.بیشتر بدانید .

انجمن قلب امریکا AHA انجمن قلب آمریکا یکی از بهترین مولفان درباره ی چربیهای خوب و بد ونحوه تاثیر گذاری آنها بر سلامتی قلب است . این سایت یکی از بهترین منابع برای مصرف کنندگان و رستوران ها درباره ی سلامتی چربیها ست .

قلب و سکته راهنمایی هایی برای جلوگیری از بیماریهای قلبی وسکته و کاهش حملات قلبی با توجه به پیشرفتهای تحقیقاتی و کاربردها آنها ارائه می کند . نگاهی به پیشنهادات آنها در مورد چربیهای ترانس و تاثیرات آنها بر بیماریهای قلبی  و سکته ها بیاندازید .

مدرسه هار وارد و سلامت عمومی : در مورد چربیهای ترانس مطالعات بسیاری انجام داده است . یافته های آنها نشان می دهد که چربیهای ترانس چگونه عمل می کنند و همچنین روغنهای امگا 9 DOW Agroscience  را به عنوان جایگزینی برای روغنهای هیدروژنه از نظر اقتصادی نیز تعیین می کنند .

اطمینان از روغن ماهی امگا3 DHA , EPA  آخرین اطلاعات رادر اینجا ببینید : آیا روغن ماهی براستی برای شما مفید است ؟ در این صورت خالصترین روغن ماهی را روی زمین کجا بیابیم ؟

شنبه 10 ژانویه2010

اگر شما به سالم بودن و لذت بردن از یک زندگی با کیفیت برای سالهای متمادی اهمیت می دهید ...

یا اگر شما از بیماریهای قلبی ، افسردگی ، آرتریت ، دیابت رنج می برید و به دنبا ل یک راه حل طبیعی هستید این متن مهمترین پیامی است که امروز میخوانید .

خصوصاً برای افراد پر مشغله لپ مطلب اینجا است :

بعد از 15 سال جستجو برای یافتن راه طبیعی برای کاهش خطرات حملات قلبی قطعه گمشده پازل را یافتم اسید های چرب امگا 3 یکی از مهمترین مواد غذایی ضروری است که تقریباً امروزه در رژیم غذایی ما موجود نیست

اکنون شواهد بسیاری از هزاران تحقیقات کلینیکی انجام شده وجود دارد که نشان می دهد امگا3 می تواند سلامتی را افزایش دهد و از بیماریها جلوگیری کند شامل کاهش تری گلیسیرید ، مزایای عمومی برای قلب  افزایش فعالیتهای مغز و همچنین کمک به دیابت ، سکته ، افسردگی ، آرتریت ،آلرژی ، مسائل گردش خون ، ADHD، آلزایمر ، مشکلات پوستی ، نقرس ، و بسیاری مسائل جسمی دیگر .

مشکل این است که امگا 3 به سختی به دست می آید چون به صورت خالص در روغن ماهی موجود است .

بدون خطر زیاد آلودگی .

مگر اینکه روغن ماهی تقطیر شده باشد ، که در این صورت الودگی های خطرناک زیادی دارد .

من دریافتم که دراین روغن ماهی تقطیر شده که از یک ماهی آبهای سرد مخصوص به نام هوکی به دست می آید .

ماهی هوکی در اقیانوس نزدیک نیوزلند زندگی می کند جایی که آبها بسیار خالصند .

روغن ماهی بعداً از طریق فرایند گران قیمت تقطیر تصفیه می شود تا هر نوع آلودگی زدوده شود . ویک شرکتی که می شناسم ویه آن اطمینان دارم پس از سه سال می تواند  محصولات قابل ارائه ای تهییه کند .

اینجا برای سفارش دادن کلیک کنید و یا بخوانید و بیشتر بدانید

آیا شما هیچ یک از مواد غذایی لازم را که امروزه تقریباً به طور کامل از رژیم غذایی ما   خذف شده به دست می آورید ؟

احتمالاً خیر

ماده غذایی لازم اسید های چرب امگا 3 هستند و کمی یکی از انواع امگا 3 ، DHA  به شما می گوییم چرا اینقدر مهم است .

اول بگذارید خودم را معرفی کنم

اسم من دکتر کریس هارت است و علاقه مند به مواد غذایی ، ویتامینها ، مکمل های غذایی برای افراد بالای 24 سال هستم .

من دهها کتاب در مورد ویتامین های طبیعی غذاها و سایر مواد مربوط به سلامتی مطالعه کردم من همچنین با بسیاری از کارشناسهای سلامتی کار کرده ام .

من همچنین با جیم و آدری لنفورد ناشران ، scam Buster کار کرده ام . من به آنها در ساختن یک وب سایت که بسیاری از مردم معتقدند از بهترین سایت اطلاعاتی درمورد کلسیم مرجانی است کمک کرده ام

گرچه در 13 آوریل 1988 من بیشتر به چگونگی کاهش خطر حملات قلبی علاقمند شدم .

چون پدرم در آن روز بر اثر یک حمله قلبی شدید مرد .

پدرم تنها 73 سال داشت و تازمانی که فوت کرد کارکرد او دو حمله قلبی غیر کشنده دیگر نیز داشت .او درمانهای سنتی را پشت سر گذاشته بود : عمل جراحی bypass  ، درمانهایی برای کاهش فشار خون و کلسترول و غیره . اما متاسفانه هیچیک نتوانستند اورا زنده نگه دارند .